ראשי >פינת המקצוען>פנל/מארז לסיב אופטי
לפני שנכנס לדיון על סוגי הפנלים,המארזים וציודי הקצה לחיבור סיבים רצוי שנכיר את סוגי המחברים וטכניקות החיבור,אציין בקיצור נמרץ,ואחכ נכנס קצת יותר לדיון אודותיו התכנסנו.
טכניקות לחיבור סיבים
קיימים מספר טכניקות חיבורים עקריים לחיבור תקשורת בסיבים אופטיים,האחד באמצעות ריתוך סיבים במכונה,ליטוש סיבים והתקנת מחברי קצה,חיבור כבלים ייעודיים באמצעות מחברי MTP/MPO,חיבור באמצעות מחברים מהירים,כל אחת מהם נכונה לביצוע בהתאם לנסיבות הביצוע והנתונים הנדרשים.
סוגי מחברים נפוצים
צריכת השוק כיום ברובה למחברי LC,ומחברים מהירים MTP/MPO,שאר המחברים ולדעתי ללא סיבה נפוצים פחות ופחות.
יש חשיבות לבחירת מחבר נכון משיקולים עניניים כגון:צפיפות נדרשת,מיקום,תנועה כמותית של חיבורים וניתוקים לאורך זמן,חוזק מכני למשל,מוצר מדף זמין,מחיר כמובן ועוד.
מכאן עם ההקדמה הזו נכנס לדיון אודות סוגי חיבורי הקצה לסיבים אופטיים ,פנל אופטי לחיבור סיבים רגיל,פנל עם אפשרויות שליפה וניידות,מודולים או קסטות אופטיות בתוך מארז אופטי,וכמובן צורת החיבור בהם ריתוך,ליטוש  סיבים,או חיבור מהיר באמצעות כבילי MTP/MPO
פנל אופטי רגיל סטטי
פס מתכתי באורך 19" אינטש ברוחב 1U המכיל אופציה לחיבור מתאמים לסיב בודד או כפול,מסוג LC ו-SC הנפוצים ביותר,ל12,24, סיבים כאשר חור רבועי של SC בודד מתאים ל-LC כפול במידה וחור SC כפול מתאים למתאם LC קוואד(4 סיבים) כך שבחישוב פשוט תוכלו להגיע בכל פנל סטנדרטי ל96 סיבים מכסימום.
פנלים סטנדרטיים מתאימים איפה לחיבור בין 12-96 סיבים עם מתאמי LC בודדים דופלקס או קוואד או SC הגדולים יותר במבנה עד 48 סיבים.
חד משמעית באתר בו צריכת הסיבים קטנה עד 12 סיבים בחיבור מלא אלה פנלים מתאימים ובעיקר גם כשאין שיקולים כלשהם לתוספות בעתיד של כמות או סוג סיבים שונה
ובלי שום בעיה אפשר להשתמש בכל המחברים הקיימים עם השיקולים שציינתי ולא לפסול למשל את מתאמי ומחברי ה-FC ומחברי הSC במקומות בהם תנועת המגשרים אפסית ודרישת החוזק המכני חשובה ,הם אמינים וטובים וקיימים בשוק.
הפנלים האלה מצוינים ולדעתי יש לשים לב שיואם הפנל לגודל הכבל כלומר עם יש כבל של 12 סיבים יש להשתמש בפנל של 12 סיבים בודדים עם מתאם בודד לכל סיב,כבל של 24 סיב יש להשתמש בפנל של 12 מתאמים כפולים או 24 בודדים וכן הלאה כלומר,למלא את הפנל בריתוך או ליטוש של כל תכולת הפנל ולא להשאיר רזרבה והסיבה פשוטה וחשובה,לא מוסיפים לפנל קיים אחכ עוד כבל,זה דורש מיומנות,רמת סיכון גבוהה לניתוק תקשורת פעילה אפשרי לא מומלץ .
מצורף לינק לפנלים כאלה שאנחנו מייצרים בצפיפות נמוכה עד צפיפות גבוהה בהתאם לייעוד.
פנל אם אמצעי שליפה מגרות נשלפות,קסטות נשלפות
פס באורך 19"אינטש וברוחב של  1U המכיל מספר פנלונים נפרדים,או קסטות נפרדות,או מגרות נשלפות נפרדות או רצועה מלאה של 1U שנשלפת החוצה מתוך מארז קבוע ומחובר בצורה קשיחה למסגרת הארון,אישית אני פוסל את המגרה הנשלפת הזו מהטעם הפשוט של הוספת כבלים לפנל גם אם הוא עם מגרה נשלפת מפספס את ייעודו האמיתי למניעת סכנות בתוספת כבילה,ברגע שאתה נוגע בציוד חי אתה חשוף לסיכונים ולאי סדר באתר שלך.
חשוב שכל יחידה נשלפת תהיה נפרדת בתא נפרד מהאחרים כך שהטיפול בכל תא נפרד ללא חשיפה לאחר ותוך שמירת העיקרון של הוספת סיבים במידה ונדרש מסוג אחר,מתאם אחר, חיבור לכוון אחר, וכו ,אפשר לתעד בצורה כזו כל תא ולמלא אותו בכמות הסיבים הנדרשת בדיוק על אותו עקרון של פנל אופטי רגיל.
כאן אני מפנה אתכם למוצרים שלנו פנל אופטי עם מגרות נשלפות,כל מגרה עצמאית,עלות זולה,עבודת התקנה קלה,סידור פיגטלים פשוט וקל,בשילוב כל סוגי התאמים בכל מגרה.
מארז אופטי ומודולים אופטיים/קסטות
ר
וב המארזים הקיימים הם קופסאות עם אמצאי איסוף כבילת גישור בגובה של 3U או 4U לעיתים גם 2U כולם ברוחב 19"אינטש עם קיבול של מודולים אופטיים בהתאם כולל שילוב מודולים למתאמים שונים בכמות שונה בכל מודול של אפשרויות חיבור סיבים 6 או 12 או 24 או יותר סיבים בכל מודול,כולל מודולים שמגיעים מובנים עם יציאות חזית של מחברי LC ויציאה אחורית של מחברי MTP/MPO מובנים ללא צורך בריתוכים עם חיבור אחורי של כבלים ייעודיים מוכנים באורך נדרש של כבלי MTP/MPO.
המארזים טובים בעקר בחדרי שרתים ותקשורת עם כמות מרובה של סיבים לגישור בין הארונות עם כמויות משתנות של סיבים בכל מודול ולעיתים עם סוגים שונים של סיבים בהתאם לצורך ולדרישה S/M  OM3,OM4, וכן הלאה.
בין מוצרי WIESS-NET תמצאו מארזים ומודולים עם מחברי LC או SC או כל מחבר שתחפצו מובר למודול,כן אפשר בקלות גם FC או ST,עם צפיפות נמוכה או גבוהה זאת תודות לשיטת ייצור ייחודית שלנו . ראו מארזי WIESS-TECH
 



 
 
אנא השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם...

לפני שנכנס לדיון על סוגי הפנלים,המארזים וציודי הקצה לחיבור סיבים רצוי שנכיר את סוגי המחברים וטכניקות החיבור,אציין בקיצור נמרץ,ואחכ נכנס קצת יותר לדיון אודותיו התכנסנו.
טכניקות לחיבור סיבים
קיימים מספר טכניקות חיבורים עקריים לחיבור תקשורת בסיבים אופטיים,האחד באמצעות ריתוך סיבים במכונה,ליטוש סיבים והתקנת מחברי קצה,חיבור כבלים ייעודיים באמצעות מחברי MTP/MPO,חיבור באמצעות מחברים מהירים,כל אחת מהם נכונה לביצוע בהתאם לנסיבות הביצוע והנתונים הנדרשים.
סוגי מחברים נפוצים
צריכת השוק כיום ברובה למחברי LC,ומחברים מהירים MTP/MPO,שאר המחברים ולדעתי ללא סיבה נפוצים פחות ופחות.
יש חשיבות לבחירת מחבר נכון משיקולים עניניים כגון:צפיפות נדרשת,מיקום,תנועה כמותית של חיבורים וניתוקים לאורך זמן,חוזק מכני למשל,מוצר מדף זמין,מחיר כמובן ועוד.
מכאן עם ההקדמה הזו נכנס לדיון אודות סוגי חיבורי הקצה לסיבים אופטיים ,פנל אופטי לחיבור סיבים רגיל,פנל עם אפשרויות שליפה וניידות,מודולים או קסטות אופטיות בתוך מארז אופטי,וכמובן צורת החיבור בהם ריתוך,ליטוש  סיבים,או חיבור מהיר באמצעות כבילי MTP/MPO
פנל אופטי רגיל סטטי
פס מתכתי באורך 19" אינטש ברוחב 1U המכיל אופציה לחיבור מתאמים לסיב בודד או כפול,מסוג LC ו-SC הנפוצים ביותר,ל12,24, סיבים כאשר חור רבועי של SC בודד מתאים ל-LC כפול במידה וחור SC כפול מתאים למתאם LC קוואד(4 סיבים) כך שבחישוב פשוט תוכלו להגיע בכל פנל סטנדרטי ל96 סיבים מכסימום.
פנלים סטנדרטיים מתאימים איפה לחיבור בין 12-96 סיבים עם מתאמי LC בודדים דופלקס או קוואד או SC הגדולים יותר במבנה עד 48 סיבים.
חד משמעית באתר בו צריכת הסיבים קטנה עד 12 סיבים בחיבור מלא אלה פנלים מתאימים ובעיקר גם כשאין שיקולים כלשהם לתוספות בעתיד של כמות או סוג סיבים שונה
ובלי שום בעיה אפשר להשתמש בכל המחברים הקיימים עם השיקולים שציינתי ולא לפסול למשל את מתאמי ומחברי ה-FC ומחברי הSC במקומות בהם תנועת המגשרים אפסית ודרישת החוזק המכני חשובה ,הם אמינים וטובים וקיימים בשוק.
הפנלים האלה מצוינים ולדעתי יש לשים לב שיואם הפנל לגודל הכבל כלומר עם יש כבל של 12 סיבים יש להשתמש בפנל של 12 סיבים בודדים עם מתאם בודד לכל סיב,כבל של 24 סיב יש להשתמש בפנל של 12 מתאמים כפולים או 24 בודדים וכן הלאה כלומר,למלא את הפנל בריתוך או ליטוש של כל תכולת הפנל ולא להשאיר רזרבה והסיבה פשוטה וחשובה,לא מוסיפים לפנל קיים אחכ עוד כבל,זה דורש מיומנות,רמת סיכון גבוהה לניתוק תקשורת פעילה אפשרי לא מומלץ .
מצורף לינק לפנלים כאלה שאנחנו מייצרים בצפיפות נמוכה עד צפיפות גבוהה בהתאם לייעוד.
פנל אם אמצעי שליפה מגרות נשלפות,קסטות נשלפות
פס באורך 19"אינטש וברוחב של  1U המכיל מספר פנלונים נפרדים,או קסטות נפרדות,או מגרות נשלפות נפרדות או רצועה מלאה של 1U שנשלפת החוצה מתוך מארז קבוע ומחובר בצורה קשיחה למסגרת הארון,אישית אני פוסל את המגרה הנשלפת הזו מהטעם הפשוט של הוספת כבלים לפנל גם אם הוא עם מגרה נשלפת מפספס את ייעודו האמיתי למניעת סכנות בתוספת כבילה,ברגע שאתה נוגע בציוד חי אתה חשוף לסיכונים ולאי סדר באתר שלך.
חשוב שכל יחידה נשלפת תהיה נפרדת בתא נפרד מהאחרים כך שהטיפול בכל תא נפרד ללא חשיפה לאחר ותוך שמירת העיקרון של הוספת סיבים במידה ונדרש מסוג אחר,מתאם אחר, חיבור לכוון אחר, וכו ,אפשר לתעד בצורה כזו כל תא ולמלא אותו בכמות הסיבים הנדרשת בדיוק על אותו עקרון של פנל אופטי רגיל.
כאן אני מפנה אתכם למוצרים שלנו פנל אופטי עם מגרות נשלפות,כל מגרה עצמאית,עלות זולה,עבודת התקנה קלה,סידור פיגטלים פשוט וקל,בשילוב כל סוגי התאמים בכל מגרה.
מארז אופטי ומודולים אופטיים/קסטות
ר
וב המארזים הקיימים הם קופסאות עם אמצאי איסוף כבילת גישור בגובה של 3U או 4U לעיתים גם 2U כולם ברוחב 19"אינטש עם קיבול של מודולים אופטיים בהתאם כולל שילוב מודולים למתאמים שונים בכמות שונה בכל מודול של אפשרויות חיבור סיבים 6 או 12 או 24 או יותר סיבים בכל מודול,כולל מודולים שמגיעים מובנים עם יציאות חזית של מחברי LC ויציאה אחורית של מחברי MTP/MPO מובנים ללא צורך בריתוכים עם חיבור אחורי של כבלים ייעודיים מוכנים באורך נדרש של כבלי MTP/MPO.
המארזים טובים בעקר בחדרי שרתים ותקשורת עם כמות מרובה של סיבים לגישור בין הארונות עם כמויות משתנות של סיבים בכל מודול ולעיתים עם סוגים שונים של סיבים בהתאם לצורך ולדרישה S/M  OM3,OM4, וכן הלאה.
בין מוצרי WIESS-NET תמצאו מארזים ומודולים עם מחברי LC או SC או כל מחבר שתחפצו מובר למודול,כן אפשר בקלות גם FC או ST,עם צפיפות נמוכה או גבוהה זאת תודות לשיטת ייצור ייחודית שלנו . ראו מארזי WIESS-TECH
 



 
 
אנא השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם...

 
אנא השאירו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם...

יש לך שאלה? בוא נשוחח ב-WhatsApp